آموزش صفر تا صد پاکسازی پوست مردانه

پاکسازی پوست مردانه
آنچه اینجا می خوانید:

امروزه پاکسازی پوست مردان به منظور حذف سلول های مرده، چربی های اضافی، انواع جوش و … نظیر زنان اهمیت دارد، به دلیل این اهمیت آموزش پاکسازی پوست مردانه از دوره های آموزشی است که تقاضای زیادی دارد. در این دوره های آموزشی ضمن شناسایی انواع پوست، مراحل پاکسازی پوست صورت به صورت گام به گام آموزش داده می شود. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آموزش پاکسازی پوست مردانه تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

پاکسازی پوست روشی است که در آن تمامی فرایندهای کامل مراقبت از پوست انجام می گیرد. برداشتن و حذف سلول های مرده، پاکسازی انواع آلودگی ها، چربی ها و سبوم اضافی روی پوست، آبرسانی عمیق، تقویت گردش خون و تغذیه بافت پوست از اهدافی است که پاکسازی پوست آن را دنبال کرده و در صورت انجام درست و منظم این فرایند می تواند به اهداف خود دست یابد. منظور از پاکسازی پوست، نگهداری و مراقبت از پوست با استفاده از زدودن چربی ها، انواع آلودگی ها و سلول های مرده روی پوست است. پاکسازی پوست به خون رسانی بهتر و تغذیه مناسب پوست کمک کرده و آموزش پاکسازی پوست مردانه از دوره های پرطرفدار آرایشگری به شمار می آید. با شرکت در آموزش خصوصی آرایشگری مردانه تمامی متد های پاکسازی پوست را به صورت حرفه ایی آموزش خواهید دید.

از مزایای پاکسازی پوست مردانه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بهبود گردش خون
  • تغذیه مناسب سلول های پوست
  • به تعویق انداختن نشانه های پیری پوست
  • از بین بردن جوش و آکنه
  • از بین بردن سبوم و چربی اضافی پوست
  • ایجاد پوستی صاف، نرم و شفاف
  • بالا بردن درخشندگی و سلامت پوست
پاکسازی پوست مردانه

جهت پاکسازی هرچه بهتر صورت آقایان، لازم است تا نوع پوست افراد شناسایی گردد تا از روش پاکسازی مناسب، متناسب با نوع پوست مردان استفاده شود. به منظور آموزش پاکسازی پوست مردانه مراحل زیر انجام می پذیرد که عبارتند از:

آماده سازی:

👈 پیش از پاکسازی پوست مردانه در خصوص سابقه بیماری، رژیم غذایی و سطح رسیدگی افراد از پوست اطلاعاتی کسب شده و در ادامه با استفاده از شوینده مخصوص پوست مورد نظافت قرار می گیرد.

پاکسازی پوست:

👈 با توجه به نوع پوست از اسکراب، لایه بردارها، مرطوب کننده و ماسک های مورد نظر استفاده می گردد.

بخور پوست:

👈 با استفاده از دستگاه بخور به باز کردن منافذ پوست اقدام می شود، همچنین با بخور پوست نرم شدن جوش های سر سیاه آسان تر می گردد. افزایش گردش خون، افزایش شفافیت و آبرسانی از دیگر خواص بخور پوست است.

اسکراب و لایه برداری از پوست:

👈 لایه برداری بر حسب شرایط پوست به صورت ملایم یا عمیق صورت می پذیرد. در لایه برداری ملایم سلول های مرده از سطح پوست رفع شده و پوست مجدداً ترمیم می گردد. به منظور انجام این روش، نوع خاصی از اسکراب را بر سطح پوست قرار داده و مدتی پوست را ماساژ می دهند تا مواد جذب پوست شود و در انتها با استفاده از پد مخصوص، آلودگی ها و چربی های اضافی را از روی پوست جمع می کنند. 

استفاده از ماسک صورت:

👈 پس از لایه برداری از پوست صورت، با استفاده از ماسک های مخصوص، پوست تغذیه و هیدراته می شود. ماسک های مربوط به پیلینگ، ماسک لیمو، ذغال، عسل و … از ماسک های پرطرفدار و کاربردی هستند که پوست را تغذیه می کنند.

خارج کردن جوش های سر سیاه:

👈 در این مرحله با استفاده از ابزاری به نام پیلینگ یا کومدون انواع جوش از جمله جوش های سرسیاه از پوست خارج می شود.

ماساژ صورت:

👈 ماساز پوست صورت به منظور تقویت گردش خون و ایجاد شادابی و جوانی پوست اهمیت دارد. جهت ماساژ مناسب انواع کرم ها و ویتامین های مناسب را روی پوست صورت قرار داده و ماساژ دهی انجام می گیرد.

استفاده از ضد آفتاب:

👈 استفاده از کرم ضد آفتاب مناسب، به خصوص برای پوستی که به تازگی لایه برداری شده اهمیت زیادی دارد. اشعه خورشید یکی از موارد آسیب رسان پوستی است که با استفاده از کرم ضد آفتاب مناسب و باکیفیت میتوان تا حدودی از آسیب های اشعه خورشید بر پوست جلوگیری کرد.

جهت آموزش پاکسازی پوست مردانه، کلاس های آموزشی متفاوتی وجود دارد، اما یکی از بهترین آکادمی های آموزش پاکسازی پوست مردانه، آکادمی حامد جوان است. در این آکادمی علاوه بر آموزش پاکسازی پوست مردانه دوره های دیگری چون دوره آموزش رنگ مو، آموزش آرایشگری حرفه ای مردانه و دوره آموزش آرایشگری مردانه را نیز برگزار می کند.

به منظور آموزش پاکسازی پوست مردانه، در ابتدا انواع روش های پاکسازی پوست و روش های انجام هرکدام آموزش داده می شود، توصیه می گردد تا با توجه به نوع پوست و شدت آسیب از روشی متناسب با شرایط استفاده شود. از انواع روش های پاکسازی پوست عبارتند از:

پیلینگ:

در این روش پس از شستشوی مناسب پوست با استفاده از انواع شیرپاک کن ها، اسکراب، تونر و لایه بردار استفاده کرده و به لایه برداری پوست اقدام می کنند. با انجام این مرحله یک لایه سطحی از پوست که حاوی انواع جوش، جای جوش، لکه ها و … از پوست حذف می گردد. با لایه برداری از سطح پوست کدری و زبر بودن پوست از میان رفته و شادابی و شفافیت به پوست باز می گردد. پس از آن با استفاده از بخور پوست، منافذ پوست را باز کرده و سبب می گردد تا سبوم یا چربی اضافی از سطح پوست خارج شود و با استفاده از میله ای به خروج سبوم یا چربی اضافی از زیر پوست کمک می شود، در انتها ماسکی جهت آبرسانی پوست مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این روش در فواصل زمانی معین سبب شادابی و جوانسازی پوست خواهد شد.

میکرودرم:

یکی از روش های حذف سلول های مرده از پوست، روش میکرودرم ابریژن است. اغلب این روش برای افرادی مناسب است که بر پوست خود منافذ پوستی مسدود، رنگدانه های ناهموار و یا خطوط باریک دارند. با استفاده از این روش چین و چروک، کک و مک، جای جوش و کلیه لک های غیر مادرزادی برطرف شده و جوانسازی و شفاف سازی پوست به بهترین روش ممکن انجام می پذیرد. 

هیدرودرمی:

هیدرودرمی روشی است که در آن پوست به طور کامل آبرسانی می شود. جهت اجرای این روش بعد از پاکسازی پوست ژل آبرسان را روی پوست زده و با استفاده از نازل دستی کوچک، پوست صورت را ماساژ می دهند تا آبرسان به خوبی جذب پوست گردد. 

اولتراسونیک:

دستگاه اولتراسونیک امواج صوتی سطح بالا را به لایه های زیرین سطح پوست ارسال کرده و از این طریق جذب محصولات مراقبت از پوست را ارتقا می دهد. همچنین این روش سبب افزایش گردش خون، کاهش چین و چروک، رفع شلی پوست، بهبود آکنه، مسدود شدن منافذ بزرگ پوستی و … می گردد.

بیشتر بخوانید: معرفی وسایل گریم صورت مردانه

پاکسازی پوست مردانه

نتیجه گیری

آموزش پاکسازی پوست مردانه از دوره های پرطرفدار آموزش آرایشگری است. به منظور انجام این عملیات می بایست نوع پوست چرب، خشک و معمولی موردشناسایی قرار گیرد تا بتوان از مواد و محصولاتی متناسب با نوع پوست جهت اسکراب و لایه برداری از سطح پوست که یکی از مراحل پاکسازی پوست صورت است، استفاده کرد. 

3.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × پنج =