آیا مهاجرت با مدرک آرایشگری امکان دارد؟

آنچه اینجا می خوانید:

مهاجرت با مدرک آرایشگری به کشورهای مختلف میان آرایشگران رواج زیادی دارد. به دلیل شرایط کاری بهتر و درآمد بالاتر بسیاری از آرایشگران با گذراندن دوره های آرایشگری مانند دوره آموزش آرایشگری مردانه و کسب سابقه می توانند مدرک بین المللی آرایشگری خود را دریافت کرده و جهت مهاجرت به کشورهای مختلف اقدام نمایند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت با مدرک آرایشگری به کشورهای کانادا، آمریکا و استرالیا تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مهاجرت با مدرک آرایشگری

این روزها مهاجرت با مدرک آرایشگری نه تنها امکان پذیر است بلکه به دلیل موقعیت شغلی مناسب و درآمد خوب رواج زیادی یافته است. کشورهای مختلف به جذب آرایشگرانی که دارای مدرک بین المللی آرایشگری هستند، اقدام کرده و متقاضیان می توانند جهت دریافت ویزای کاری یا مهاجرت به این کشورها اقدام نمایند. 

مهاجرت با مدرک آرایشگری به کانادا

یکی از بهترین کشورها جهت مهاجرت با مدرک آرایشگری کانادا است. آرایشگری در کانادا طرفداران زیادی داشته و پرتقاضا است. برای مهاجرت به این کشور می توان پیشنهاد شغلی را از کارفرمایی کانادایی دریافت کرده و در صورت پذیرش از طریق دریافت ویزای کاری وارد این کشور شد و یا از طریق لیست طلایی NOC استفاده کرد. NOC لیست مشاغل مورد نیاز کشور کانادا است که شغل آرایشگری نیز یکی از آیتم های این لیست است. کد ناک برای تصدی شغل آرایشگری در کانادا 6341 است، این به این معنی است که افراد بدون نیاز به درخواست کارفرمای کانادایی می توانند با داشتن شرایط لازم کد 6341 جهت مهاجرت به کانادا اقدام نمایند. 

در فهرست ناک اطلاعات کاملی در خصوص هرکدام از مشاغل این لیست در اختیار متقاضیان قرار داده می شود تا افراد از مهارت های مورد نیاز، مدارک لازم، سابقه و داده هایی که برای گرفتن امتیازات لازم و تصدی این شغل لازم است، مطلع شوند. افراد با مهارت بالای آرایشگری پس از مهاجرت به کشور کانادا می توانند به عضویت انجمن زیبایی کانادا نائل شده و درآمد بالاتری را کسب نمایند. متوسط درآمد سالانه آرایشگر در کانادا حدود 32000 دلار است که بر حسب مهارت و تلاش  پشتکار افراد این میزان می تواند تا 60000 دلار افزایش یابد. 

یکی از مدارک لازم جهت مهاجرت با مدرک آرایشگری،داشتن مدرک آرایشگری بین المللی است که افراد با گذراندن دوره هایی در آکادمی های معتبر می توانند این مدرک را کسب نمایند. یکی از بهترین آکادمی های آرایشگری که مدرک معتبر آرایشگری را به هنرجویان خود ارائه می دهد، آکادمی آرایشگری حامد جوان است. افراد با گذراندن دوره آموزش آرایشگری حرفه ای مردانه می توانند مدرک بین المللی خود را دریافت کرده و یک قدم به داشتن تمامی شرایط جهت مهاجرت به کانادا نزدیک تر شوند.

مهاجرت با مدرک آرایشگری به آمریکا

تقاضای بالایی برای آرایشگری در کشور ایالات متحده وجود دارد، لذا مهاجرت به آمریکا از طریق مدرک آرایشگری رواج زیادی دارد. به دلیل تقاضای بالای تصدی این شغل در آمریکا، درآمد این شغل بالا بوده و احتمال بیکاری در آن بسیار کم است. اگر با مدرک آرایشگری بین المللی وارد کشور آمریکا شوید به احتمال زیاد و به سرعت شغل آرایشگری با درآمد بالا را پیدا خواهید کرد. توصیه میگردد که آرایشگران در یکی از شاخه های این رشته مهارت و تخصص لازم را کسب نمایند، برای مثال اگر آرایشگران در رنگ کردن مو تخصص داشته باشند، کارفرمایان آمریکایی نسبت به آن ها حساب ویژه ای باز کرده و به عنوان نیرویی متخصص شناخته می شوند. به این منظور افراد می بایست دوره آموزش رنگ مو را در ایران گذرانده و مدرک بین المللی آرایشگری کسب نمایند. آکادمی حامد جوان از بهترین آکادمی هایی است که دوره آموزش رنگ مو را برگزار کرده و در انتهای دوره به هنرجویان مدرک بین المللی آرایشگری اعطا می نماید. تصدی شغل آرایشگری در آمریکا بر حسب میزان مهارت و تخصص آرایشگران بین 27000 تا 42000 دلار درآمد سالانه خواهد داشت.

مهاجرت با مدرک آرایشگری به استرالیا

استرالیا از کشورهایی است که همواره تقاضای بالا برای جذب نیرویی ماهر در بخش خدماتی دارد و آرایشگری نیز از مشاغل خدماتی پر تقاضا در این کشور است. استرالیا نیز همانند کانادا لیستی از مشاغل مورد نیاز خود را تحت لیستی با عنوان STSOL ارائه می دهد و شغل آرایشگری نیز یکی از مشاغل این فهرست است. کد مربوط به تصدی شغل آرایشگری در این لیست 391111 بوده و متقاضیان پس از کسب امتیازات لازم می توانند به این کشور مهاجرت نمایند. متقاضیان مهاجرت به استرالیا با مدرک آرایشگری می بایست مدرک بین المللی آرایشگری داشته باشند، زیرا این مدرک از سوی کشور استرالیا مورد بررسی قرار می گیرد و یکی از شرایط لازم جهت مهاجرت به استرالیا از طریق مدرک دوره آموزش رنگ مو آرایشگری است. 

افراد جهت دریافت مدرک بین المللی آرایشگری می توانند از آکادمی حامد جوان بهره بگیرند و با گذراندن دوره های مختلف آرایشگری از جمله دوره آموزش آرایشگری مردانه و کسب مدرک بین المللی پس از پایان این دوره یکی از شرایط لازم جهت مهاجرت به استرالیا را به دست آورند. میانگین درآمد سالانه آرایشگران در استرالیا بین 40000 تا 60000 دلار بر حسب مهارت و تخصص آرایشگران متفاوت است.

مدارک لازم برای مهاجرت با مدرک آرایشگری

برخی از مدارک مورد نیاز برای مهاجرت با مدرک آرایشگری عبارتند از:

  • اصل پاسپورت و داشتن حداقل 8 ماه اعتبار
  • در اختیار داشتن قطعات عکس 3*4 که در ماههای اخیر گرفته شده است.
  • شناسنامه و کارت ملی
  • سند ازدواج در صورت متاهل بودن
  • فرم درخواست ویزا
  • مدارک مربوط به دوره های آرایشگری بین المللی گذرانده شده

نتیجه گیری

شغل آرایشگری یکی از مشاغل پرطرفدار در کشورهای مختلف به شمار رفته و افراد می توانند با داشتن مدرک بین المللی در این رشته با داشتن شرایط لازم، مهاجرت نمایند. آمریکا، کانادا و استرالیا از جمله کشورهایی هستند که در مقایسه با دیگر کشورها آرایشگران بیشتری را جذب می نمایند. توصیه می گردد تا متقاضیان علاوه بر داشتن مدرک بین المللی آرایشگری در یکی از شاخه ها و فیلدهای آرایشگری تبحر و تخصص به دست آورده تا کارفرمایان خارجی بر حسب تخصص آنها درآمد بالاتری را به آن ها پرداخت نمایند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + 19 =