سریعترین راهکارهای پرپشت کردن ریش چیست؟

راهکارهای پرپشت کردن ریش
آنچه اینجا می خوانید:

عوامل متعددی نظیر عوامل ژنتیکی، سن، بیماری، تغییرات هورمونی و … بر رشد ریش مردان تاثیرگذار است.با استفاده از داروهایی می توان با ریزش ریش مبارزه کرده و به پر پشت شدن ریش کمک کرد. استفاده از داروهایی نظیر ماینوکسیدیل، قرص تستسترون، فیناستراید و … از سریع ترین راهکارها جهت پرپشت کردن ریش هستند. در دوره آموزش آرایشگری مردانه انواع این راهکارها به همراه مزایا و معایب هرکدام و نحوه استفاده از آن ها آموزش داده می شود. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پرپشت کردن ریش تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. متقاضیان می توانند با استفاده از آموزش خصوصی آرایشگری مردانه از تمامی راهکارها و روش ها جهت پرپشت کردن ریش آگاهی یابند.

راهکارهای پرپشت شدن ریش و سبیل

عوامل متعددی در رشد ریش مردان موثرند. حفظ هورمون تستسترون در محدوده ای پایدار از طریق داشتن زندگی سالم همراه با رژیم غذایی سالم، انجام ورزش مناسب، داشتن خواب آرام و کافی و … از عواملی هستند که سطح این هورمون مردانه را در سطحی پایدار نگه می دارند. متعادل نگه داشتن سطح این هورمون یکی از روش های پرپشت شدن ریش مردان است. 

استفاده از مواد غذایی مانند زنجبیل، انار، شیر سویا، روغن زیتون، پیاز، روغن ماهی، ماهی های چرب و … نیز سبب متعادل نگه داشتن سطح هورمون تستسترون در مردان میشود. مردانی که اضافه وزن دارند از طریق به تعادل رساندن وزن خود می توانند در به تعادل رساندن این هورمون در بدنشان کمک کنند. علاوه بر مواردی که سبب به تعادل رساندن این هورمون مردانه شده و از این طریق سبب پرپشت شدن ریش در مردان میشود، شستشوی مناسب صورت و حفظ پاکیزگی، استفاده از مرطوب کننده های مناسب، کاهش تعداد دفعات اصلاح صورت، استفاده از وسیله مناسب برای اصلاح صورت و … نیز در پرپشت کردن ریش موثر است.

راهکارهای پرپشت کردن ریش
راهکارهای پرپشت کردن ریش

داروهای مناسب برای پرپشت شدن ریش

علاوه بر استفاده از روش هایی که سطح هورمون تستسترون را در بدن مردان بالا نگه داشته و از این طریق سبب پرپشت شدن ریش آن ها می شود با استفاده از داروهایی می توان به پرپشت شدن ریش مردان کمک کرد. برخی از این داروها عبارتند از:

  • داروی ماینوکسیدیل: یکی از بهترین داروها برای پرپشت شدن ریش و سبیل، ماینوکسیدیل است. این دارو می تواند از طریق بزرگ کردن فولیکول های ریش به پرپشت شدن آن کمک کند. ماینوکسیدیل در دو غلظت 2 تا 5 درصد موجود بوده و افراد بدون نسخه پزشک می توانند از آن استفاده نمایند.
  • قرص ال دی: ال دی قرص ضدبارداری در زنان و قرص افزایش رشد ریش در مردان است. اگر ریزش ریش عامل هورمونی داشته باشد از این قرص مطابق با تجویز پزشک می توان جهت پرپشت کردن ریش استفاده کرد.
  • قرص تستسترون: اگر سطح هورمون تستسترون در مردان پایین باشد از این قرص جهت پرپشت کردن ریش مردان استفاده می شود. در صورتی که سطح این هورمون در مردان در حد قابل قبولی باشد استفاده از این قرص بر رشد ریش مردان تاثیری نخواهد داشت.
  • فیناستراید جهت پرپشت کردن ریش مردان: اگرچه فیناستراید مطابق تجویز پزشک می تواند جهت پرپشت کردن ریش مردان مورد استفاده قرار گیرد، اما می بایست در نظر گرفت که یکی از بزرگترین عیوب این دارو کاهش میل جنسی، سرگیجه و گیجی در مردان بوده و استفاده از آن می بایست مطابق با نظر و تجویز پزشک باشد.

روش های رشد سریع ریش در نوجوانان

اغلب نوجوانان پسر علاقه دارند تا هرچه سریعتر ریش آن ها پرپشت شده و یکی از نشانه های ظاهری مردانگی را به دست آورند. جهت رشد سریع ریش در نوجوانان می توان از روش های زیر استفاده کرد:

  • شستشوی منظم و مناسب صورت و حفظ پاکیزگی آن. توصیه می گردد حداقل دو بار در روز با استفاده از آب و صابون به صورت مناسبی صورت نوجوانان پسر مورد شستشو قرار گیرد.
  • لایه برداری سلول های مرده: نوجوانان پسر با استفاده از اسکراب هایی می توانند از پوست صورت خود لایه برداری کرده و از طریق پاک کردن سلول های مرده پوست به رشد ریش کمک کنند.
  • استفاده از مرطوب کننده مناسب پوست صورت: مرطوب کننده های مختلفی چون اکالیپتوس به مرطوب نگه داشتن پوست صورت کمک می کند. پاک و مرطوب نگه داشتن پوست صورت یکی از راه های موثر در رشد سریع ریش است.
  • استفاده از مواد معدنی و ویتامین های مناسب: استفاده از ویتامین های گروه B و ویتامین های D و E در رشد هرچه سریعتر ریش نقش دارند.
  • استفاده کافی از پروتئین: استفاده از منابع غنی از پروتئین چون گوش مرغ و ماهی، گوشت گاو و تخم مرغ و … در پرپشت شدن ریش مردان تاثیرگذار است.
  • ماساژ پوست صورت: ماساژ صورت سرعت گردش خون را بالا برده و می تواند مواد مغذی را به فولیکول های ریش فرستاده و از این طریق سبب پر پشت شدن ریش صورت شود.

ماسک رشد ریش

یکی از روش ها جهت پرپشت شدن ریش در مردان استفاده از ماسک صورت است. استفاده از معجون ریش از جمله این ماسک ها به شمار می رود. به عنوان معجون ریش می توان روغن ریشه سرو و آرگان و یا روغن جوجوبا و آرگان را به نسبت های مناسبی با هم مخلوط کرده و بر صورت قرار داد تا از نتایج فوق العاده این ترکیب استفاده کرد.

راهکارهای پرپشت کردن ریش
راهکارهای پرپشت کردن ریش

نتیجه گیری

به منظور پرپشت کردن ریش در مردان می توان از روش های مختلفی استفاده کرد. داشتن زندگی سالم همراه با خواب، ورزش و رژیم غذایی مناسب پر پروتئین سطح هورمون تستسترون که عامل رشد ریش در مردان است را بالا نگه داشته و سبب پرپشت شدن ریش در مردان می شود. می توان از روش های مختلفی مانند نظافت مناسب پوست صورت، مرطوب نگه داشتن آن، لایه برداری، ماساژ پوست صورت و … نیز جهت کمک به رشد ریش استفاده کرد.

استفاده از روش های کلینیکی چون استفاده از ماینوکسیدیل، فیناستراید، ال دی و … نیز موثر است. در آموزش آرایشگری حرفه ای مردانه برخی معجون ها که سبب رشد سریع ریش می شوند آموزش داده می شود. برند میلاد جوان از برندهایی است که افراد می توانند دوره آموزش آرایشگری مردانه را در آن طی کرده و با انواع روش های اصلاح مو، دوره آموزش رنگ مو ، آموزش گریم مردانه و … آشنا شده و تخصص لازم را به دست آورند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − 4 =