بهترین راه پرپشت کردن مو کدامند؟

آنچه اینجا می خوانید:

راه پرپشت کردن مو :مو یکی از پارامترهای زیبایی در افراد به ویژه مردان است. روش ها و راه های پرپشت کردن مو بسیار است. برخی از این روش ها را می توان خانگی و برخی را می توان درمانی و کلینیکی در نظر گرفت. برای مثال استفاده از رژیم غذایی متعادل و مناسب، داشتن زندگی سالم، ماساژ پوست سر، استفاده از شامپوهایی مناسب و … را می توان از روش های خانگی و استفاده از انواع ماسک مو، ماینوکسیدیل، استفاده از روش های درمانی چون مزوتراپی، پی آر پی و … را می توان از روش های کلینیک جهت تقویت موی سر در مردان در نظر گرفت. در دوره آموزش آرایشگری مردانه علاوه بر تشریح روش های خانگی برای تقویت رشد موها در مردان افراد را با انواع داروها و ماسک ها جهت تقویت موی مردان آشنا می کنند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص راه های پرپشت کردن مو تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

راه های پرپشت شدن موی سر در خانه

از بهترین و موثرترین راه های پرپشت کردن مو در خانه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از سبزیجات: استفاده از غذاهایی که منابعی غنی از آهن، زینک و ویتامین B7 یا بیوتین هستند از ساده ترین راه های پرپشت شدن مو به شمار می روند. استفاده از مواد غذایی مانند اسفناج، کلم بروکلی، چغندر، انواع لوبیا، پنیر توفو، موز، تخم مرغ، عدس، ماهی سالمون و … در این زمینه موثر خواهند بود.
 • ماساژ پوست سر: ماساژ پوست سر سبب افزایش خون رسانی در سر شده و موجب می گردد تا مواد غذایی بهتر و راحت تر توسط فولیکول های مو جذب شوند. می توان جهت ماساژ پوست سر از روغن هایی چون زیتون، جوجوبا و … استفاده کرد تا ماساژ نتایج موثرتری داشته باشد.
 • استفاده از شامپوی مناسب: لازم است تا از شامپویی متناسب با نوع موی چرب، خشک، معمولی و یا مختلط استفاده شود. همچنین توجه شود تا شامپوی مورد استفاده فاقد سولفات و مواد شیمیایی مضر برای مو و پوست سر باشد.
 • استفاده از شامپو حجم دهنده: افرادی که موهایی نازک و کم پشت دارند بهتر است تا از شامپوی حجم دهنده مو استفاده نمایند. توصیه می گردد تا شامپو حجم دهنده را روی ساقه و بخش میانی مو قرار داده و از قرارگیری آن بر پوست سر اجتناب شود.
 • بهره گیری از شامپو پروتئینه: قسمت زیادی از تارهای مو را پروتئین تشکیل می دهد. استفاده از شامپوهای پروتئینه استحکام تارهای مو را بالا برده و از طریق افزایش ضخامت آن ها از ریزش مو جلوگیری می کند.
 • داشتن زندگی سالم: استفاده از رژیم غذایی سالم و متعادل، پرهیز از کشیدن قلیان و سیگار، خواب کافی، ورزش مناسب، پرهیز از الکل و … همگی از مواردی هستند که در رشد موها و ممانعت از ریزش آن ها تاثیر دارند.
 • پرهیز از حالت دادن موها با درجه حرارت بالای سشوار: حرارت بالای سشوار می تواند سبب خشک شدن موهای نازک شده و در ادامه سبب ریزش آن ها شود. توصیه می گردد حتی الامکان از وسایل حالت دهنده مو مانند سشوار و اتو مو کمتر استفاده شده و یا در صورت استفاده درجه حرارت کمتری در این وسایل مورد استفاده قرار گیرد.
 • پرهیز از شستشوی موها به تعداد دفعات زیاد: شستشوی هر روزه موهای سر مناسب نیست و سبب ریزش موها خواهد شد. استفاده از مواد شیمیایی سبب از بین رفتن سبوم یا چربی پوست و در ادامه سبب خشکی پوست سر می گردد. از بین رفتن رطوبت موها سبب ریزش موها شده در نتیجه توصیه می گردد تا شستشوی موها به تعداد دفعات مناسبی در هفته انجام گیرد.
 • پرهیز از حالت دادن موها به صورتی خشن: کشیدن، بستن و حالت دادن موها به صورت خشن سبب ریزش موها می شود، لذا توصیه می گردد تا با لطافت و ارامش موها حالت داده شوند تا از ریزش آن ها جلوگیری شود.

موی سر برای همه افراد به ویژه آقایان اهمیت خاصی داشته و یکی از المان های زیبایی و آراستگی افراد محسوب می شود. اغلب مردان به دلایل مختلفی چون مسائل ژنتیکی، هورمونی، بیماری و … دچار ریزش مو می شوند؛ لذا بهره گیری از روش هایی که بتوان با استفاده از آن ها سبب پرپشت شدن موی مردان گردید حائز اهمیت است. از راه های پرپشت کردن مو مردان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از ماینوکسیدیل موضعی: یکی از علل ریزش مو مردانه عوامل هورمونی است. یکی از داروهای مورد استفاده که از ریزش موی مردان با الگوی مردانه جلوگیری می کند ماینوکسیدیل است. ماینوکسیدیل دارویی است که از طریق تقویت ریشه مو و جلوگیری از ریزش مو، تارهای مو را تقویت کرده و از طریق افزایش ضخامت از ریختن تارهای مو جلوگیری می کند.
 • استفاده از ماسک های مناسب: استفاده از ماسک های گیاهی ماننده آب برنج، حنا، شنبلیله، جوشانده ها و … از طریق تقویت فولیکول های مو و افزایش ضخامت تارهای مو از ریزش مو جلوگیری می کند. در آموزش گریم مردانه بسیاری از ان ماسک ها جهت تقویت تارهای موی سر در مردان آموزش داده می شود.
 • پرهیز از استعمال سیگار، الکل و قهوه بیش از اندازه: دخانیات و الکل به دلیل مواد شیمیایی موجود در خود به فولیکول های مو آسیب زده و سبب ریزش موها می شوند.
 • استفاده از آمپول بیوتین: استفاده از مواد معدنی و ویتامین های ضروری بدن در تقویت موها نقش موثری دارد. یکی از بهترین ویتامینها جهت تقویت موها، ویتامین بیوتین یا B7 است که مردها می توانند اثرات رشد موها را بعد از تزریق آن مشاهده کنند. در آموزش آرایشگری حرفه ای مردانه در صورت امکان نحوه تزریق انواع داروهای مزوتراپی و بیوتین به افراد آموزش داده می شود.
 • روش مزوتراپی: در روش مزوتراپی در قالب آمپول هایی که حاوی مواد مغذی برای رشد موها هستند، عملیات تزریق به پوست سر صورت گرفته و با جذب این ویتامین ها و مواد معدنی توسط فولیکول های مو رشد مو تقویت شده و افزایش می یابد.

نتیجه گیری

به منظور تقویت رشد مو در مردان و جلوگیری از ریزش مو در آن ها می توان از روش های خانگی و کلینیکی استفاده کرد. در آموزش خصوصی آرایشگری مردانه تمامی این روش ها برای متقاضیان معرفی شده و در سایت حامد جوان به آن ها آموزش داده می شود. با بهره گیری از این روش ها می توان از ریزش مو در افراد به ویژه مردان از طریق افزایش ضخامت تارهای موی سر جلوگیری کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × یک =