رنگ کردن ریش

آنچه اینجا می خوانید:

امروزه رنگ کردن ریش آقایان رواج زیادی یافته بطوریکه در دوره آموزش آرایشگری مردانه این فرایند به طور کامل آموزش داده می شود. انتخاب رنگ موی مناسب، ممانعت از برخورد رنگ با پوست، پرهیز از استفاده از رنگ ریش حساسیت زا، جدا کردن خط ریش از خط گونه، ماندگاری مناسب رنگ ریش و … همگی از مواردی هستند که در رنگ کردن ریش مردان می بایست مورد توجه قرار گیرند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص رنگ کردن ریش تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

رنگ کردن ریش آقایان دلایل متعددی دارد، اما یکی از مهمترین این دلایل پوشاندن نشانه های پیری است. زمانیکه سن مردان بالا می رود، ریش مردان به سفید شدن می گراید و این امر سبب کاهش اعتماد به نفس در بسیاری از مردان می شود. یکی از راه های افزایش اعتماد به نفس در این مردان رنگ کردن ریش است. 

یکسان کردن رنگ موهای سر و ریش از دیگر دلایل رنگ کردن ریش است. بسیاری از مردان به دلیل تعداد موهای سفید و خاکستری خود آن ها را رنگ میکنند و برای یکدست شدن رنگ موها و ریش، ریش خود را نیز رنگ می کنند تا ظاهری یکدست تر و شیک تر پدیدی آید. برخی بازیگران به دلیل ایفای نقش خود در سینما و تئاتر به رنگ کردن ریش خود اقدام می کنند.

علاوه بر دلایل بالا، تغییر ظاهر، ایجاد جذابیت بیشتر، همراه شدن با مد و … از دیگر دلایل رنگ کردن ریش آقایان است.

به منظور رنگ کردن ریش و رسیدن به بهترین کیفیت توصیه می گردد تا پیش از شروع به رنگ کردن ریش نکات زیر مورد توجه قرار گیرند. برخی از این نکات عبارتند از:

  • رنگ های موی سر و ریش حاوی مواد شیمیایی است و در صورتیکه از کیفیت لازم برخوردار نباشد به فولیکول های موی سر و ریش آسیب زده و نتیجه ای نامطلوب به دنبال خواهد داشت. لذا اولین گام در رنگ کردن ریش انتخاب رنگ مویی مناسب و باکیفیت است تا کمترین آسیب به فولیکول های موی سر و ریش وارد شود.
  • انتخاب رنگ، نوع رنگ و نحوه رنگ کردن ریش اهمیت زیادی دارد و توصیه می گردد تا از آرایشگرانی متبحر در این زمینه استفاده شده و با آنها مشاوره گردد. یکی از بهترین آرایشگاه ها در این زمینه آکادمی حامد جوان است که در دوره آموزش رنگ مو به طور خاص تمامی موارد مرتبط با رنگ کردن موی سر و ریش به هنرجویان آموزش داده می شود. 
  • رنگ ریش می بایست متناسب با رنگ و نوع پوست و بطور مناسب انتخاب شود. آرایشگران توصیه می کنند تا اگر رنگ موها سیاه باشد بهتر است از رنگ قهوه ای تیره برای رنگ کردن ریش استفاده شود تا ظاهری جذاب تر به فرد ببخشد. اگر رنگ موهای فرد سفید یا بور باشد، توصیه می گردد تا از رنگ های قهوه ای روشن و نارنجی استفاده شود. علاوه بر رنگ موی سر، فرم صورت نیز در انتخاب رنگ ریش مناسب تاثیر خواهد داشت، برای مثال افرادی که صورتی گرد دارند، تمایل به لاغر نشان دادن صورت خود دارند و در این زمینه رنگ های تیره و مشکی می توانند تقاضای این افراد را پاسخگو باشند. افراد می توانند از ترفند یکدست کردن رنگ مو و ریش استفاده نمایند و یا رنگ ریشهایشان را 1 تا 2 درجه روشنتر یا تیره تر از رنگ موهای سر خود انتخاب نمایند.

امروزه رنگ کردن ریش رواج زیادی یافته است. یکی از بهترین رنگ ریش ها که محبوبیت جهانی دارد رنگ Just For Men Beard Dye است که ترکیباتی شامل آب، اسیدهای چرب، حلال های قلیایی، نگهدارنده های آنتی اکسیدانی، تری سدیم و پلیمرها را در خود جای می دهد. توصیه می گردد به دلیل ترکیبات شیمیایی موجود در رنگ ریش نظیر آمینوفنول و فنیلندیامین، پیش از رنگ کردن ریش مقداری از رنگ را روی دست ریخته و در صورت عدم مشاهده حساسیت بر پوست دست، رنگ کردن ریش با رنگ مورد نظر انجام پذیرد.

از مراحل رنگ کردن ریش در خانه می توان به مراحل زیر اشاره کرد:

  • آماده سازی: توصیه می گردد لباسی را بر تن کنید که با احتمال ریختن رنگ بر آن از دور انداختن آن احساس ناراحتی نکنید. توصیه می گردد به منظور بررسی حساسیت زا بودن رنگ ریش مورد استفاده، مقداری از رنگ را 48 ساعت قبل از رنگ کردن ریش روی بازوهایتان ریخته و در صورت عدم حساسیت زا بودن از رنگ ریش مورد نظر استفاده شود.
  • جدا کردن خط ریش از خط گونه: باید مراقب باشید تا رنگ را روی پوست نمالید، به این منظور توصیه می گردد تا خط ریش از خط گونه با استفاده از وازلین از یکدیگر متمایز شوند.
  • مخلوط کردن مواد رنگ ریش: اغلب رنگ های ریش از دو مایع متفاوت تشکیل شده اند، کافی است در ظرفی مناسب دو مایع را به خوبی با هم مخلوط کنید. نیازی به استفاده از تمامی مواد نیست، به این منظور می بایست مقداری از ترکیبات را با هم مخلوط کرده و در صورت نیاز و در حین کار از باقیمانده ترکیبات رنگ استفاده کنید.
  • رنگ ریش با قلمو: با استفاده از قلم مویی مناسب ترکیبات رنگ درون ظرف را به آرامی روی ریش خود بمالید. توصیه میگردد در صورت وجود قسمت هایی بدون ریش در میان ریش ها، از زدن رنگ بر این قسمت ها خودداری شود.
  • کمی حوصله و در انتها شستن ریش ها: معمولا هرچه رنگ بیشتر بر ریش ها باقی بماند، رنگ ها پررنگ تر می شوند، باقی ماندن رنگ ها بر ریش زمانهای مختلفی دارد، در انتها ریش را با آب بشویید.

آکادمی حامد جوان یکی از بهترین آکادمی های آرایشگری است که در آموزش آرایشگری حرفه ای مردانه نحوه رنگ کردن ریش را نیز به هنرجویان با تمامی نکات خود آموزش می دهد.

رنگ کردن ریش صورت نظیر رنگ کردن موی سر اهمیت داشته و در بسیاری از مردان به خصوص مردان با ریش های سفید، حس اعتماد به نفس را در آن ها تقویت می کند. همانطور که انتخاب رنگ ریشی مناسب و باکیفیت که فرد را دچار حساسیت نکند، حائز اهمیت است، انتخاب رنگی متناسب با رنگ پوست صورت و فرم آن و نحوه رنگ کردن ریش از اهمیت بالایی برخوردار است. تمامی این اصول در آکادمی های آرایشگری از جمله آکادمی حامد جوان که از بهترین آکادمی های آموزش آرایشگری است به طور کامل به متقاضیان آموزش داده می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − ده =