آموزش سشوار کشیدن مو

سشوار کشیدن مو
آنچه اینجا می خوانید:

موی مردان در داشتن چهره ای جذاب اهمیت زیادی دارد، از طرف دیگر حالت دادن مناسب به موها نیز در هرچه بهتر نشان داده شدن موها اهمیت دارد. آنچه که سبب حالت دادن به موها می شود، سشوار کشیدن مناسب مو است. سشوار کشیدن مناسب مو مردانه از چنان اهمیتی برخوردار است که آموزش سشوار کشیدن مو مردانه یکی از مباحث آموزشی کلاس های آرایشگری به شمار می رود. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آموزش سشوار کشیدن مو مردانه تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

یک فرد می تواند به تنهایی و با در اختیار داشتن یک سشوار معمولی با انجام درست سشوار کشیدن، آرایش موهای خود را حفظ کرده و آنها را در فرمی مرتب و ماندگار نگه دارد. البته به غیر از سشوار کشیدن با استفاده از روش های دیگری می توان فرم دهی موی مردان را انجام داد و حتی گاهی با ترکیب این روش ها نتایج بهتری گرفت. در کنار تمامی مزایایی که سشوار کشیدن برای افراد به دنبال دارد، استفاده مکرر از این وسیله یا استفاده از آن با درجه حرارت بالا سبب آسیب به موهای سر و خشکی و ریزش مو می شود، لذا توصیه می گردد در استفاده از این وسیله، دفعات و درجه حرارت استفاده مورد توجه قرار گیرد. آکادمی حامد جوان یکی از بهترین آکادمی های آموزش آرایشگری مردانه است که دوره آموزش آرایشگری مردانه را به صورت دوره ای با حضور تعداد دانشجویان متناسبی برگزار می کند.

سشوار کشیدن مو

به منظور سشوار کشیدن موی مردانه لازم است تا مردان فرم موی ماندگاری داشته باشند. در واقع افراد با سشوار کشیدن تمایل دارند تا فرم و حالت موها را به فرم ماندگار خود برسانند. از گام های سشوار کشیدن موی مردانه می توان به موارد زیر اشاره کرد که عبارتند از:

 • اغلب سشوار کشیدن مردان پس از استحمام و شستشوی موها انجام می گیرد، لذا لازم است تا مراتب نرم شدن و انعطاف هرچه بیشتر موها را در حمام ایجاد کنید. استفاده از شامپو و نرم کننده مناسب و باکیفیت متناسب با نوع موها فرایند سشوار کشیدن را تسهیل خواهد کرد. انتخاب شامپویی مناسب در فرایند سشوار کشیدن موثر است، شامپوهای نامناسب موها را خشک و شکننده کرده و حالت دهی آن ها را دشوار خواهد کرد. حتی توصیه می گردد در ماندن و قرارگرفتن شامپو بر موها توجه شود، زیرا قرار گرفتن طولانی مدت مواد شیمیایی بر موها سبب خشکی و شکنندگی موها خواهد شد. شستشوی موها نیز با آب ولرم توصیه می گردد زیرا شستشو با آب داغ سبب تخریب موی افراد می شود.
 • توصیه میگردد پیش از سشوار کشیدن موها را با حوله ای مناسب خشک کنید، تصور خشک کردن موها با استفاده از هوای داغ سشوار نادرست است. 
 • پس از خشک کردن موها با حوله، جهت حالت دهی موها با سشوار بهتر است از شانه ای دندانه بلند استفاده شود.
 • جهت حالت گرفتن بهتر موها توصیه می گردد تا به میزان کمی، موس مو به موها مالیده و مجدداً با شانه دندانه بلند عملیات حالت دهی به موها انجام شود.
 • در انتها استفاده از مقداری سرم یا کرم برای از بین بردن حالت خشک و باردار بودن موها کمک کننده خواهد بود. استفاده مکرر از موها یا سشوار کشیدن با باد داغ سبب خشک شدن موها می شود و کرم و یا سرم چربی مورد نیاز را برای موها فراهم می آورند.

اغلب در دوره های آموزش آرایشگری مردانه، دوره آموزش رنگ مو و دوره آموزش سشوار کشیدن مو از دوره های پرطرفدار و کاربردی به شمار می آیند.

اگرچه فرایند سشوار کشیدن مو به ظاهر، فرایندی ساده به شمار می رود، اما در نظر گرفتن و رعایت نکات زیر در پیشبرد هرچه بهتر این فرایند مفید خواهند بود، لذا برخی نکات در خصوص سشوار کشیدن موی مردانه عبارتند از:

 • توصیه می گردد تا سشوار کشیدن پس از استحمام صورت گیرد تا حالت دهی موها بهتر انجام شود، همچنین استفاده از شامپویی مناسب سبب حالت گیری بهتر موها خواهد شد.
 • در زمان سشوار کشیدن بهتر است سشوار در زاویه ای مناسب نسبت به موها گرفته شود.
 • جهت حفظ حالت موها از تافت استفاده کنید و جهت اسپری آن از فاصله 15 سانتی متری به اسپری اقدام کرده و حالت موها را نگه دارید تا تافت خشک شود.
 • اگرچه کرم و سرم مو سبب مرطوب نگه داشتن موها و خارج شدن موها از خشکی می گردد اما استفاده بیش از اندازه حالتی چرب به موها می بخشد. 
 • به منظور سشوار کشیدن توصیه می گردد تا موها بطور کامل خشک یا بطور کامل خیس نباشند. خشک بودن بیش از اندازه موها و سشوار کشیدن حالت دهی به موها را با مشکل مواجه می سازد و خیس بودن موها و سشوار کشیدن سبب وز شدن موها می گردد. بهتر است موها در زمان سشوار کشیدن اندکی مرطوب باشند.
 • جهت برس کشیدن موها در زمان سشوار کشیدن از برس بزرگ و گرد و نرم استفاده کنید.
 • اگر قصد دارید تا با سشوار کشیدن موها را حجیم نشان دهید، توصیه می گردد تا خلاف جهت رویش موها عملیات سشوار کشیدن انجام گیرد.

اگرچه سشوار کشیدن موها سبب حالت دادن موها می شود، اما استفاده زیاد از این وسیله به دلیل حرارت ناشی از آن سبب آسیب رسانی موها می شود. توصیه میگردد که حین سشوار کشیدن پس از مدتی کار را متوقف کرده تا موها خنک تر شده و مجددا عملیات را تکرار کنید تا آسیب رسانی به موها کمتر شود. سشوار کشیدن موها را هر روزه انجام ندهید زیرا علاوه بر خشک کردن موها سبب از بین رفتن چربی پوست سر و خشکی آن می شود. یکی از علائم خشکی پوست سر شوره سر است که ظاهر ناخوشایندی را فراهم می آورد.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین خمیر ریش و ویژگی آن

سشوار کشیدن مو

آموزش سشوار کشیدن مو مردانه اهمیت زیادی داشته و از مباحث مهم دوره آرایشگری مردان است. داشتن موهایی مرطوب در حین انجام این فرایند، انجام استحمام پیش از سشوار کشیدن، با زاویه نگه داشتن سشوار نسبت به موها، استفاده از برسی نرم، بزرگ و گرد، استفاده از موس و کرم و … از نکاتی است که با رعایت آن ها، مردان حالت موهایی بهتر و ماندگارتر از قبل خواهند داشت. آرایشگرانی که نیاز به آموزش آرایشگری حرفه ای مردانه دارند لازم است تا آموزش سشوار کشیدن مو مردان را به درستی فرا بگیرند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − نه =