معرفی بهترین خمیر ریش و ویژگی آن

معرفی بهترین خمیر ریش
آنچه اینجا می خوانید:

اصلاح ریش صورت برای مردان از اهمیت بالایی برخوردار است. جهت اصلاح هرچه بهتر و باکیفیت صورت، توصیه می گردد تا با نوع پوست صورت آشنا شده و از ویژگی های آن مطلع شوید تا بتوانید از خمیر ریش مناسب، متناسب با پوست صورت خود استفاده کنید. آکادمی حامد جوان برگزارکننده انواع دوره آموزش آرایشگری حرفه ای مردانه ضمن معرفی انواع پوست صورت و خمیر ریش مناسب، متناسب با نوع پوست، انواع خمیر ریش مناسب و مقرون به صرفه و باکیفیت را به متقاضیان خرید خمیر ریش معرفی کرده و ویژگی های هرکدام را معرفی می نماید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص معرفی بهترین خمیر ریش، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

خمیر ریش از جمله محصولاتی است که به اصلاح هرچه بهتر و بیشتر ریش مردان کمک می کند.  خمیر ریش مناسب مزایایی چون روان کردن فرایند برش ریش ها، کم کردن حساسیت پوست صورت در زمان اصلاح و اصلاح راحت تر و بدون ناراحتی و آسیب را به دنبال خواهد داشت. برای شرکت در آموزش آرایشگری حرفه ای مردانه با کارشناسان ما در آکادمی حامد جوان تماس بگیرید.

اغلب خمیر ریش ها در قوطی های مخصوص اسپری به صورت کف یا فوم و یا به صورت ژل توزیع شده و مورد استفاده قرار می گیرند. افراد به منظور استفاده از خمیر ریش، یا مستقیما این محصول را روی فرچه ریخته و روی پوست صورت میمالند تا کف تولید نماید و یا مقداری از محصول را در ظرفی ریخته و با مقدار کمی آب ترکیب می کنند و در ادامه ترکیب این محصول با آب را توسط فرچه روی صورت میمالند تا کف ایجاد شده و فرایند اصلاح صورت راحت تر و روان تر انجام پذیرد.

برای دریافت اطلاعات شرکت در دوره های آموزشی با کارشناسان ما تماس بگیرید.👇

معرفی بهترین خمیر ریش

همانطور که اشاره شد، خمیر ریش به صورت ژل یا به صورت فوم یا کف مورد استفاده قرار می گیرند، از تفاوت های میان خمیر ریش با این دو حالت، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در صورتیکه خمیر ریش به صورت ژل باشد، کف کم تر و شفاف تری ایجاد شده و به دنبال آن ریش ها راحت تر دیده می شوند و مورد اصلاح یا مدل داده شدن قرار می گیرند.
 • قیمت خمیر ریش به صورت ژل بالاتر از قیمت خمیر ریش به صورت کف یا فوم است.
 • در هر وعده اصلاح با استفاده از ژل کمتری می توان کف مناسبی ایجاد کرده و عملیات اصلاح را انجام داد، اما خمیر ریش مناسب به صورت فوم یا کف در هر وعده اصلاح کف بیشتری تولید کرده و محصول به این صورت زودتر اتمام خواهد یافت.
 • در صورتیکه از ژل اصلاح به عنوان خمیر ریش استفاده شود، تعداد دفعاتی که در فرایند اصلاح تیغ می بایست با آب مورد شستشو قرار گیرد، بیشتر خواهد بود.
 • ژل اصلاح مدت زمان بیشتری بر روی صورت باقی مانده و خشک نمی شود، در حالیکه خمیر ریش فومی مدت زمان کمتری روی صورت باقی مانده و پس از مدتی خشک شده و نیاز به تجدید و اضافه کردن خمیر ریش خواهد داشت.
 • ژل اصلاح موهای ضخیم ریش را در مقایسه با خمیر ریش فومی راحت تر اصلاح می نماید.

اغلب در معرفی بهترین خمیر ریش، خمیر ریش به صورت ژل را بر خمیر ریش به صورت فوم ترجیح و برتری می دهند.

خمیر ریش هم مانند رنگ مو در برند ها و مدل های متفاوتی در بازار عرضه میشود که هر کدام ویژگی های متفاوتی دارند از این رو شناخت این برند ها و موارد مصرف آنها بسیار حائز اهمیت است اگر شما هم به دنبال شناخت این برند ها و آموزش رنگ مو مردانه هستید آکادمی حامد جوان بهترین در این حوزه میباشد به دو صورت ژل یا فوم و کف عرضه می گردد. اغلب خمیر ریش به صورت ژل در مقایسه با خمیر ریش فومی ویژگی های بهتری دارد و توصیه می گردد تا خمیر ریش به صورت ژل خریداری شود. در خمیر ریش هرچه کف تولیدی بیشتر و شفاف تر باشد، اصلاح صورت بهتر و آسان تر انجام می پذیرد، لذا خمیر ریش به صورت ژل این قابلیت را دارد. در صورتی که افراد پوست حساسی دارند که پس از اصلاح قرمز و ملتهب می شود، توصیه می گردد از خمیر ریشی استفاده نمایند که دارای ترکیباتی چون آلوئه ورا، روغن نارگیل، روغن جوجوبا و … است، همچنین بدون الکل بودن ترکیبات خمیر ریش به جلوگیری از ایجاد التهاب در پوست صورت کمک می کند.

الکل از ترکیباتی در خمیر ریش است که موجب تحریک و التهاب پوست می گردد، لذا توصیه می گردد افراد به خصوص با پوست های حساس از خمیر ریش فاقد ترکیبات الکل استفاده نمایند. خمیر ریش مورد استفاده می تواند عطر دار یا بدون عطر و رایحه باشند، توصیه می گردد افراد با پوست حساس از خمیر ریش ساده و بدون رایحه استفاده کنند. توصیه می گردد پیش از خرید خمیر ریش مناسب، ابتدا نوع پوست خود را شناسایی نمایید تا با در نظر گرفتن ویژگی های آن به خرید خمیر ریش مناسب اقدام کنید. در استفاده از خمیر ریش عطر دار توصیه می گردد از خمیر ریشی استفاده شود تا رایحه آن با رایحه عطری که بعد از اصلاح استفاده می کنید، تجانس و همخوانی داشته باشد و تا این رایحه ها یکدیگر را خنثی نکرده و بوی نامتعارفی ایجاد نکند. 

در آکادمی حامد جوان که برگزار کننده انواع دوره آموزش رنگ مو، آموزش آرایشگری حرفه ای مردانه، دوره آموزش آرایشگری مردانه و … است، انواع برندهای خمیر ریش و ویژگی های هرکدام معرفی می شود. همچنین این آکادمی به دانشجویان انواع پوست و ویژگی های هر پوست را معرفی کرده و آموزش داده می شود تا علاوه بر طرز صحیح اصلاح، از کدام خمیر ریش برای کدام پوست استفاده شود و معرفی بهترین خمیر ریش متناسب با نوع پوست به دانشجویان عزیز انجام می گیرد.

از بهترین و مقرون به صرفه ترین برندهای خمیر ریش که آکادمی حامد جوان به معرفی بهترین خمیر ریش می پردازد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خمیر ریش کاسپین (Caspian) : برند کاسپین انواع مختلف خمیر ریش برای پوست های معمولی و حساس در انواع رایحه های دلپذیر یا بدون رایحه را تولید و روانه بازار کرده است. این برند دارای ترکیباتی ضد باکتری در ساختار خود است که علاوه بر تسهیل امر اصلاح از بقای هرگونه باکتری، قارچ و آلودگی بر روی پوست ممانعت به عمل می آورد.
 • خمیر ریش آرکو (ARKO): برند آرکو به دلیل ترکیبات خاص خود در خمیر ریش یکی از پرطرفدارترین خمیر ریش ها به شمار می رود. این ترکیبات کمک می کنند تا ریش های صورت پیش از اصلاح نرم و آماده اصلاح شوند. خمیر ریش آرکو مدت زمان زیادی روی پوست بدون خشک شدن باقی مانده و برای انواع پوست حساس و معمولی مناسب است. ترکیبات این محصول فاقد الکل بوده و سبب تحریک و التهاب پوست نمی شود.
 • خمیر ریش ژیلت (Gillette): خمیر ریش ژیلت را می توان یکی از شناخته ترین و معروف ترین برندها در نظر گرفت که در صورت استفاده خمیر ریش اصل از این برند مزایای زیادی برای مصرف کنندگان فراهم خواهد آورد. خمیر ریش ژیلت در ترکیبات خود از مواد با کیفیتی استفاده کرده که سبب می گردد اصلاح صورت راحت تر و سریع تر انجام پذیرد. خمیر ریش ژیلت برای انواع پوست معمولی و حساس مناسب بوده و سبب التهاب و خشکی پوست نمی شود.
 • خمیر ریش نیوآ (NIVEA): برند نیوآ نیز مانند برند ژیلت از برندهای شناخته شده و پرطرفدار خمیر ریش و محصولات آرایشی و بهداشتی است. این برند در ترکیبات خود از موادی استفاده کرده که سبب خشکی و التهاب پوست پس از اصلاح نشده و با استفاده از خمیر ریش نیوآ میتوان اصلاح صورت را هرچه بهتر و سریع تر انجام داد. 
 • خمیر ریش رینبو(Rainbow): خمیر ریش رینبو با ترکیبات خود اصلاح پوست صورت را تسهیل و خوشایند می سازد. ترکیبات موجود در این خمیر ریش دارای عصاره هایی است که اصلاح ریش صورت را بیش از پیش لذت بخش تر خواهد ساخت.

بیشتر بخوانید: چگونه سایه ریش بزنیم

معرفی بهترین خمیر ریش
معرفی بهترین خمیر ریش

نتیجه گیری

خمیر ریش از محصولات مورد استفاده مردان در اصلاح هرچه بهتر و آسان تر پوست صورت است. اغلب خمیر ریش ژل مانند به خمیر ریش فوم مانند ارجحیت دارد. پیش از خرید خمیر ریش مناسب لازم است تا نوع پوست مورد توجه قرار گیرد تا متناسب با نوع پوست خمیر ریش مناسب انتخاب گردد تا از التهاب و قرمزی و حساسیت پوست پس از اصلاح ریش صورت ممانعت به عمل آید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 2 =