معرفی وسایل گریم صورت مردانه

وسایل گریم صورت مردانه
آنچه اینجا می خوانید:

وسایل گریم صورت مردانه: گریم صورت مردانه در حالت عادی برای جشن و  مراسم‌های خاص مانند عروسی، ساخت فیلم‌ها، عکاسی و تئاتر انجام می‌شود. برای گریم صورت مردانه فقط از لوازم آرایشی استفاده نمی‌شود؛ بلکه مراحلی مانند پاک‌سازی پوست صورت، اصلاح مو، ابرو، ریش، موی گوش  و موی بینی هم انجام می‌شود. برای گریم صورت مردانه به تخصص و تکنیک‌هایی نیاز است تا علاوه بر اصلاح صورت، هماهنگ‌سازی و متقارن‌سازی چهره هم انجام شود. به همین دلیل گریم صورت آقایان باید بسیار زیرکانه انجام شود تا فقط ظاهری اصلاح و مرتب شده باقی بماند.

وسایل گریم صورت مردانه Men’s face makeup مانند وسایل گریم زنانه تنوع بالایی ندارند. در این جا توجه کنید که استفاده از لوازم آرایشی برای گریم مردانه باید به صورتی کاملا محسوس باشد به طوری که فقط عیب‌های صورت نظیر سیاهی‌های زیر و اطراف چشم‌ها و جای جوش‌ها پوشیده شوند. شما با شرکت در دوره آموزش گریم مردانه آکادامی حامد جوان به طور حرفه‌ای می‌توانید گریم صورت مردانه را یاد بگیرید. در این مقاله از مجموعه حامد جوان به بررسی وسایل گریم برای صورت آقایان پرداخته‌ایم.

مردان می‌توانند برای این که ظاهر خود را بهبود ببخشند از محصولات آرایشی مانند خمیر‌تراش، ریش‌تراش، بالم‌لب، رژلب، کرم پودر و کانسیلر استفاده کنند. گریم صورت مردانه با گریم صورت زنانه متفاوت است. به طور مثال برای گریم صورت مردانه از رژلب رنگی استفاده نمی‌شود و بیشتر از لوسیون مرطوب‌کننده و یک بالم استفاده می‌شود. تا لب‌ها‌ نرم شوند. همچنین در گریم صورت مردانه بر تمیزی پوست و مراقبت از آن تاکید بیشتری می‌شود. از وسایل گریم صورت مردانه می‌توان موارد زیر را نام برد:

از کرم پوشانده با تناژ کم متناسب با رنگ پوست برای پوشاندن خطوط خنده، خطوط دور چشم، خطوط ابرو و خطوط پیشانی استفاده می‌شود. 

برای پوشاندن تیرگی زیر چشم‌ها، لک‌ها، جوش‌ها و نقاط قرمزی استفاده می‌شود. 

برای نرم و مرطوب‌کردن لب استفاده می‌شود که حاوی عصاره آلوئه‌ورا، مواد مغذی و ویتامین E است. 

برای نرم و مرطوب‌کردن پوست استفاده می‌شود.

برای آراسته شدن موها و صورت از وسایلی مانند ریش‌تراش استفاده می‌شود. 

وسایل گریم صورت مردانه

پاک‌سازی پوست فقط برای خانم‌ها انجام نمی‌شود و در سالن‌های پیرایش مردانه خدمات زیادی بابت پاک‌سازی عمیق پوست انجام‌ می‌شود. در واقع با پاک‌سازی پوست چربی‌ها، آلودگی‌ها و سایر ذرات آلوده پوست از بین می‌روند. پاک‌سازی پوست در چندین جلسه انجام می‌شود. با پاک‌سازی پوست مواد آرایشی بهتر جذب پوست صورت می‌شوند. برای پاک‌سازی پوست مراحل زیر باید انجام شود:

با توجه به نوع پوست باید از یک پاک‌کننده مخصوص استفاده شود. این محصولات هنگام شستن صورت PH پوست را کنترل می‌کنند تا از خشک شدن و چرب شدن بیش‌ از حد پوست جلوگیری شود. 

بعد از این که با آب ولرم و پاک‌کننده‌ها پوست شسته شد. باید متناسب با نوع پوست از تونرهای پاک‌کننده قوی استفاده شود‌. تونر باعث می‌شود تا پوست بتواند تعادل PH  خود را بهبود بخشد. 

استفاده از لایه‌بردارهای آبرسان و مغذی و استفاده از ماسک مناسب باعث تغذیه پوست می‌شود و به آماده کردن پوست برای استفاده از لوازم آرایشی کمک می‌کند. 

در نهایت برای این که پوست نرم و لطیف شود باید روی پوست از یک مرطوب‌کننده استفاده شود. 

بعد از این که پاک‌سازی صورت به طور کامل انجام شد باید اصلاح موی سر و اصلاح موهای داخل گوش و بینی انجام شود. بعد از اصلاح و کوتاه‌کردن موها برای فیکس شدن حالا موها باید از اسپری‌های حالت‌دهنده موی سر، کرم مو و واکس مو استفاده کرد. 

آقایانی که ابروهای پری دارند با اصلاح ابرو و مرتب‌کردن تارهای ابرو می‌توانند، تغییرات محسوس‌تری در چهره خود مشاهده کنند. برای اصلاح ابروها کافی است کمی از تارهای ابروهای خود را کوتاه کنید و موهای زائد اطراف ابرو را اصلاح نمایید. اگر ریش و موهای صورت شما زیاد است باید با توجه به فرم صورت مطابق با مدل‌ها و سبک‌های جدیدتر اصلاح مو و ریش‌های صورت خود را انجام دهید و اگر تخصصی در این باره ندارید با استفاده از لوسیون‌های بعد از اصلاح، افترشیو؛ فوم و ژل اصلاح، ژیلت و ماشین ریش تراش می‌توانید اصلاح مو و ریش‌ صورت خود را انجام دهید.

با استفاده از دستگاه موزون گوش و بینی می‌توانید، موهای زائد داخل گوش و بینی خود را اصلاح کنید. برخی وسایل گریم صورت مردانه چند کاربرد دارند به طور مثال دستگاه موزون برای اصلاح ابرو هم استفاده می‌شود که برای این منظور باید از سرهای مجزایی که دارد، استفاده کنید. 

بیشتر بحوانید: بهترین رنگ مو برای پوست تیره مردانه کدامند؟

وسایل گریم صورت مردانه

سخن پایانی 

آقایان برای این که چهره‌ زیباتری داشته باشند، می‌توانند طی مراحلی صورت خود را گریم کنند. در گریم صورت مردانه ابتدا پاک‌سازی صورت و اصلاح ابرو و ریش‌های صورت باید انجام شود. استفاده از وسایل گریم صورت مردانه که مانند کرم پوشانده سبک، کانسیلر، بالم لب، مرطوب‌کننده و وسایل برقی ویژه اصلاح مو باید به صورتی باشد که فقط جای‌جوش، خطوط روی صورت و لک‌های صورت پوشیده شوند. 

پاک‌سازی پوست در صورت گریم مردانه شامل شست‌وشو، استفاده از تونر، ماسک و مرطوب‌کننده می‌شود. بعد از پاک‌سازی پوست باید اصلاح ریش، ابرو و موهای صورت انجام شود. اصلاح ابرو و ریش برای آقایانی که ریش و مو بسیار زیادی دارند، می‌تواند در چهره‌ای آن‌ها تغییرات محسوسی را ایجاد کند. 

آکادامی حامد جوان با بهترین و مجرب‌ترین ترین مربی‌ها آموزش آرایشگری حرفه‌ای مردانه که شامل دوره‌های مختلفی مانند دوره آموزش رنگ مو یا همین دوره گریم مردانه می‌شود را در اختیار کارآموزان قرار می‌دهد. 

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 2 =