چگونه سایه ریش بزنیم ؟

چگونه سایه ریش بزنیم
آنچه اینجا می خوانید:

چگونه سایه ریش بزنیم ؟در چند سال گذشته ریش‌های پرپشت و بلند مد بوده‌اند؛ ولی امروزه مدل ریش سایه‌دار جایگزین آن شده است تا آقایان استایلی مرتب‌تر و شیک‌تری پیدا کنند. برای این که ظاهری جذاب‌تر پیدا کنید و دقیق به نظر برسید باید از ترکیب مدل سایه ریش  Beard shadow modelو مدل موی محو شده استفاده کنید. برای این که سایه‌زدن ریش شما با دقت بالایی انجام شود بهتر است ریش یکدستی داشته باشید و اگر ریش‌های شما خیلی بلند است، ابتدا آن‌ها را کوتاه کنید. 

ریش گذاشتن افراد مشهوری مانند دیوید بکهام یا ادریس آلبا باعث شده است در دنیای فشن مردانه ریش گذاشتن بازار داغی پیدا کند و همین موجب شده است، علاقمندان به ریش برای داشتن تیپی جذاب و ظاهری مرتب برای خود ریش‌ سایه‌دار ایجاد کنند. با شرکت در دوره آموزش آرایشگری حرفه‌ای مردانه آکادامی حامد جوان می‌توانید انواع مدل سایه‌زدن ریش را یاد بگیرید. در این مقاله از مجموعه آکادمی حامد جوان به بررسی مدل‌های ریش‌ سایه‌دار پرداخته‌ایم.

چگونه سایه ریش بزنیم ؟ آقایانی که تازه ریش در آورده‌اند، توجه کنند در محلی که گردن به سر وصل می‌شود، بهترین مکان برای مرتب کردن خط گردن است؛ چون دیده می‌شود که آن‌ها خط گردن را خیلی کوتاه می‌کنند. از برخی انواع مدل سایه ریش‌دار می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • تیپر فید + ریش کامل taper fade + full beard
 • بالد فید + ریش کامل (Bald fade + full beard)
 • تیپر فید کم Taper low fade))
 • موهاک + فید متوسط (Mohawk + mid fade)
 • فید کم low fade
 • آندکات + فید کم ریش (Undercut + short beard fade)
 • فید بالد + فید متوسط ریش (Bald fade + normal fade beard)
 • فید کم ریش low fade beard
 • کویف + فید کم Quiff + low fade
 • Faux hawk + beard
 • فید زیاد + ریش کامل (high fade + full beard)
 • آندرکات + فید ریش Undercut + beard fade

با شرکت در دوره آموزش آرایشگری مردانه آکادمی حامد جوان می‌توانید انواع مدل سایه ریش حتی جهت رنگ کردن ریش میتوانید در دوره آموزش رنگ مو را به صورت حرفه‌ای یاد بگیرید. 

برای دریافت مشاوره رایگان و ثبت نام در دوره ها با ما تماس بگیرید.👇

چگونه سایه ریش بزنیم

چگونه سایه ریش بزنیم ؟ قبل از این که ریش را سایه‌دار کنید، ابتدا باید ریش را کاملا یکدست نمایید و ریش‌های بلند را کوتاه کنید. بسته به مدل سایه ریش شماره شانه‌ای که باید استفاده شود، متفاوت است. شانه شماره چهار تا شش برای سایه‌زدن ریش مناسب هستند. ابتدا باید شانه را روی ماشین اصلاح قرار دهید و شروع به سایه‌زدن ریش کنید. برای سایه‌دار کردن ریش باید از قسمت خط ریش شروع به اصلاح ریش کنید و به سمت پایین‌ گونه‌ها حرکت کنید و با توجه به مدل ریش‌ سایه‌دار هنگامی که سایه‌زدن مناسب شد، ماشین اصلاح را قطع کنید. 

اگر مدلی ریش سایه‌داری که آرایشگری روی ریش‌های شما ایجاد کرده‌ است را دوست داشته‌اید و چهره شما جذاب و زیبا شده است، حتما از شماره شانه مطلع شوید تا در دفعات بعدی بتوانید، دوباره مدل ریش سایه‌دار را روی ریش‌های خود ایجاد کنید. با شرکت در دوره‌های آموزش خصوصی آرایشگری مردانه آکادمی حامد جوان می‌توانید به راحتی نحوه سایه‌زدن ریش را یاد بگیرید.

چگونه سایه ریش بزنیم
چگونه سایه ریش بزنیم ؟

برای فید کردن مو و ریش هنگام زدن خط تیغ باید به نکات زیر توجه کنید:

 • هنگامی که داخل دسته تیغ، تیغ را قرار می‌دهید باید به تیغ فاصله کمی بدهید.
 • پوست را خیس نکنید و در صورت خیس شدن پوست آن را سریع خشک کنید؛ چون وقتی خط را می‌گیرید به جای این که یک تار مو کوتاه شود سه تار مو کوتاه خواهد شد. 
 • پوست را به طور کامل کش دهید.
 • به خود پوست به هیچ عنوان ضربه نزنید و ضربه را به مو بزنید.
 • به صورت موازی همان قسمت پوست را کش دهید و تیغ بزنید. 
 • دسته تیغ باید سبک باشد تا انرژی کمتری از شما گرفته شود و شما خسته نشوید‌ که این باعث می‌شود، سرعت دقت و کیفیت کار شما افزایش پیدا کند.‌

برای یادگیری زدن خط تیغ روی ریش و مو کافی است با مجموعه ما (آکادمی حامد جوان) ارتباط بگیرید و انواع آموزش آرایشگری مردانه مانند دوره آموزش رنگ مو را فرا بگیرید.

چگونه سایه ریش بزنیم
چگونه سایه ریش بزنیم

بیشتر بخوانید: چگونه مو خوره را از بین ببریم؟

سخن پایانی

چگونه سایه ریش بزنیم : امروزه آقایان برای این که استایل مرتب و شیک‌تری پیدا کنند به جای ریش‌های بلند و پرپشت، مدل ریش سایه‌دار را روی ریش‌های خود اجرا کرده‌اند. برای سایه‌زدن ریش از شانه‌ با شماره‌های مختلف استفاده می‌شود. به همین دلیل مدل‌های متنوع ریش سایه‌دار را می‌توانید روی ریش‌های خود اجرا کنید. از برخی مدل‌های ریش سایه‌دار می‌توان به آندرکات + فید ریش Undercut + beard fade، تیپر فید + ریش کامل taper fade + full beard  و تیپر فید کم Taper low fade)) اشاره کرد. شانه‌هایی با شماره متفاوت را می‌توانید برای سایه‌زدن ریش ترکیب کنید تا مدل زیبا و جذاب روی ریش خود اجرا کنید. 

قبل از این که به آرایشگاه مراجعه کنید تا مدل ریش سایه‌دار را روی ریش‌های خود اجرا کنید باید ریش خود را یکدست نمایید. انواع آموزش آرایشگری مردانه مانند آموزش ریش سایه‌دار و آموزش گریم مردانه را می‌توانید با شرکت در دوره‌های آرایشگری آکادمی حامد جوان یاد بگیرید. 

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + ده =