آموزش کانتورینگ صورت مردانه

کانتورینگ صورت مردانه
آنچه اینجا می خوانید:

کانتورینگ صورت مردانه یکی از روش های مورد استفاده جهت زاویه سازی صورت، پنهان کردن نقاط ضعف چهره و نمایان سازی نقاط قوت چهره از طریق ایجاد سایه و کانسیلر در صورت است. روش کانتورینگ می تواند با تزریق و یا بدون تزریق ژل و بوتاکس و تنها با استفاده از مراحل زاویه سازی گریم انجام پذیرد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کانتورینگ صورت مردانه تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

کانتورینگ روشی است که به منظور زاویه سازی صورت مردان مورد استفاده قرار می گیرد. کانتورینگ را می توان عملی زیبایی در نظر گرفت که در کلینیک های پوست و زیبایی انجام می گیرد. عوامل مختلفی چون کاهش ناگهانی و زیاد وزن، پیر شدن پوست، استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی نامناسب، استفاده از غذاهای بی کیفیت، خواب نامناسب، استرس و … به مرور زمان پوست را دستخوش تغییرات نامطلوبی خواهد کرد و سبب می گردد تا افراد با پوست نامناسب از خود رضایت نداشته باشند و حس اعتماد به نفس خود را از دست دهند، یکی از روش هایی که بهبود ظاهر پوست و جوانسازی آن کمک می کند، کانتورینگ صورت مردانه است.

کانتورینگ صورت مردانه سبب می گردد تا نقاط ضعف چهره پنهان شده و کمرنگ تر خود را نمایان کنند. اگر عمل کانتورینگ و تزریق ژل به درستی و به صورت حرفه ای انجام پذیرد، نقاط ضعف چهره کاملا پوشیده شده و قابل رویت نخواهد بود. اگرچه توصیه می گردد تا این عمل در کلینیک های زیبایی و پوست انجام پذیرد، اما این روزها انجام آن در آرایشگاه ها و سالن های زیبایی رواج زیادی پیدا کرده است و بسیاری از آکادمی های حرفه ای آرایشگری مردانه چون آکادمی حامد جوان در کنار آموزش آرایشگری حرفه ای مردانه این عمل و نحوه تزریق را به هنرجویان آموزش می دهند. 

چگونه در دوره های آموزش آرایشگری شرکت کنیم؟

برای شرکت در دوره آموزش آرایشگری مردانه در آکادمی ما و دریافت مشاوره رایگان، کافیست با کارشناسان ما تماس بگیرید.

کانتورینگ صورت مردانه بر حسب روش اجرایی انواع مختلفی دارد، از انواع کانتورینگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کانتورینگ با استفاده از عمل جراحی
  • کانتورینگ با استفاده از تزریق ژل و فیدر
  • کانتورینگ با لیفت صورت
  • کانتورینگ با استفاده از تزریق چربی
  • کانتورینگ با تزریق بوتاکس 
  • کانتورینگ از طریق گریم
کانتورینگ صورت مردانه

همانطور که بیان شد کانتورینگ صورت مردانه نوعی عمل زیبایی است که توصیه می گردد در کلینیک های پوست و زیبایی و در شرایط استریل انجام گردد، مطابق این عمل زیبایی، طی چند مرحله تزریقات فیلرهای پوستی به نام کانتورینگ در نواحی مختلف پوست صورت انجام می گیرد. اغلب پزشکان زیبایی جهت زاویه سازی از چانه، فک و گونه بیشتر استفاده می کنند و با توجه به فرم صورت افراد مختلف میزان تزریق و تعداد دفعات تزریق فیلرها متفاوت خواهد بود.

در عمل کانتورینگ از تزریق ژل، فیلر، ضد چروک و بوتاکس استفاده می شود، این تزریقات در نواحی مختلف صورت علاوه بر زاویه سازی صورت سبب جوانسازی پوست شده و به دلیل ترکیبات موجود در خود سلول های پوستی را تقویت کرده و با اسید هیالورونیک موجود در خود به جوانسازی پوست صورت کمک می کنند.

بیشتر بخوانید: شوره ریش چیست

پزشکان زیبایی پس از آماده سازی طرحی در خصوص محل های تزریق، مناطقی که قرار است تزریق در آن ها انجام پذیرد را با استفاده از کرم بی حس کننده ای، بی حس می کنند تا متقاضیان در زمان تزریق کمترین درد را تجربه کنند. در نواحی مشخص شده ژل هایی تزریق می گردد، این ژل ها حاوی اسید هیالورونیک هستند که به جوانسازی پوست کمک می کنند. ابتدا پزشک ژل را با سوزنی کوچک به نام بلانت به زیر پوست تزریق می کند، این عملیات به منظور برجسته سازی پونه و صورت انجام می گیرد. اغلب ژل ها 3 تا 4 میلیمتر زیر پوست تزریق می شوند.

ماندگاری کانتورینگ صورت مردانه که با تزریق انجام می پذیرد، بین 6 تا 12 ماه است. توصیه می گردد تا بعد از 6 ماه از عمل کانتورینگ به پزشک متخصص مراجعه شود تا وضعیت ژل های تزریقی توسط پزشک مورد بررسی قرار گرفته و سبب بر هم خوردن زیبایی صورت نگردد. 

یکی از روش های کانتورینگ صورت مردانه، کانتورینگ از طریق گریم است. این روش اغلب در سالن های زیبایی و آرایشگاه ها انجام می گیرد و شامل مراحل زیر است:

  • استفاده از مواد آرایشی با کیفیت نظیر کرم پودر، متناسب با رنگ پوست افراد. البته علاوه بر کرم پودر از استیک های کانسیلر با درجاتی روشن تر یا تیره تر در برخی نواحی پوست مورد استفاده قرار می گیرند تا برخی از نواحی صورت نمایان تر و برخی نواحی پنهان تر شوند.
  • آبرسانی پوست بعد از استفاده از کرم پودر و کانسیلر اهمیت دارد. برسانی سبب می گردد تا مواد آرایشی مورد استفاده چون کرم پودر به خوبی روی صورت پخش شده و عملکرد خود را به خوبی نمایان سازند.
  • کانسیلر از لوازم آرایشی محبوب میان آرایشگران است که کمک می کند تا تیرگی زیر چشم از بین برود. کانسیلر ها با درجات مختلفی در بازار موجود است و می بایست از کانسیلری 1 تا 2 درجه روشن تر از رنگ پوست استفاده شود. از کانسیلر تیره برای کمرنگ کردن برخی از قسمت های چهره و از کانسیلر روشن تر برای نمایان سازی برخی از قسمت های چهره و زاویه سازی فک و گونه استفاده می شود. آکادمی حامد جوان یکی از بهترین آکادمی های آموزش آرایشگری است که علاوه بر دوره آموزشی، در آموزش آرایشگری حرفه ای مردانه که با گریم ارتباط مستقیمی دارد، آموزش از بین بردن سیاهی دور چشم، نحوه استفاده از کانسیلر و … را نیز به خوبی آموزش می دهد. 
  • در انتها با استفاده از اسفنج کانتورینگ به فیکس کردن کانتورینگ انجام شده پرداخته و با استفاده از ماساژ و ضربه به نقاطی که کانسیلر شده اند تیرگی ها و روشنی هایی که روی پوست برای زاویه دادن چهره مورد استفاده قرار گرفته اند، محو می شوند. این مرحله اهمیت زیادی داشته و سبب طبیعی تر نشان داده شدن چهره کانتورینگ شده خواهد شد.
کانتورینگ صورت مردانه

کانتورینگ صورت مردانه از روش های مورد استفاده برای تغییر چهره آقایان و زاویه سازی صورت است که با استفاده از تزریق ژل و یا با استفاده از تکنیک های آرایشگری انجام می پذیرد. یکی از بهترین آکادمی های آموزش آرایشگری، آکادمی حامد جوان است که تمامی مراحل کانتورینگ صورت مردانه را با استفاده از تکنیک های گریم و عملیات زیبایی سازی به خوبی به هنرجویان آموزش می دهد.هکچنین شما میتوانید برای کسب مهارت در رنگ کردن مو در دوره آموزش رنگ مو شرکت نمایید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × پنج =