بهترین تکنیک های کوتاه کردن موهای کودکان

کوتاه کردن مو کودکان
آنچه اینجا می خوانید:

کوتاه کردن مو کودکان به خصوص در سنین پایین، از مسائلی است که والدن با آن مواجه هستند. والدینی که کودکان خود را به آرایشگاه می برند، تمایل دارند به آرایشگاهی مراجعه نمایند که علاوه بر اصلاح مناسب و حالت دادن مو مورد تقاضای آنها، فرزندشان کمتر بهانه گرفته و آرایشگر صبور بتواند بهترین مدل مو را برای کودک اجرا نماید. لذا آرایشگران می بایست با تکنیک های کوتاه کردن موی کودکان آشنا باشند، یکی از بهترین آکادمی ها که آموزش کوتاه کردن موهای کودکان با بالاترین کیفیت را ارائه می دهد، آکادمی حامد جوان است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آموزش کوتاه کردن موهای کودکان تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

اصلی ترین ترس کودکان از اصلاح، ترس از قیچی و ترس از آسیب دیدن با این وسیله است. گاهی کودکان خروجی اصلاح مو را منجر به زشتی خود دانسته و لذا در مقابل کوتاه کردن مو مقاومت می کنند. برخی کودکان از محیط شلوغی چون آرایشگاه می ترسند و ترس خود را با گریه و کج خلقی نشان می دهند، اما آرایشگر صبور برای هر کدام از حالات گفته شده راهکاری خواهد داشت. برای مثال جهت کم کردن صدای قیچی که کودکان را آزار می دهد می توان از گوش گیر یا هدفون استفاده شود. حتی آرایشگران پیش از شروع کار می توانند تصویری از مدل موی نهایی را به کودکان نشان داده و سبب اطمینان کودکان از زیبایی کار شوند. والدین می توانند در ساعاتی خلوت تر به آرایشگاه مراجعه نمایند تا از استرس کودکان در مقابل جمعیت زیاد بکاهند. برای دریافت دوره آموزش آرایشگری مردانه به صورت آنلاین و حضوری کلبک کنید.

اغلب آرایشگران از هر روش و تکنیکی جهت کوتاه کردن موهای کودکان استفاده نمایند، لازم است تا با بکارگیری نکاتی بهترین نتیجه را از اقدام خود کسب کرده و بهترین عملکرد را داشته باشند. برخی از نکات لازم که در آموزش کوتاه کردن موهای کودکان در آکادمی حامد جوان نیز بر آنها تاکید می شود، عبارتند از:

کوتاه کردن مو کودکان
 • آرایشگران می بایست به احساسات کودکان احترام گذاشته و با کودکانی که در اصلاح موهای خود دچار حساسیت شده اند، همراهی کرده و روش هایی را جهت مقابله با حساسیت به آنها ارائه کنند. برای مثال اگر صدای قیچی کودکان را ترسانده و آزار می دهد می توان از هدفون یا گوش گیر جهت کاهش صدا استفاده کرد و یا اگر شنل آرایشگری سبب ترس و اضطراب کودک می گردد می توان از روپوش و لباسی دیگر استفاده کرد. می توان از جوایز یا خوراکی هایی برای سرگرم کردن کودک استفاده کرد. حتی اجازه دست زدن کودک به ابزار آرایشگری سبب کاهش ترس کودکان نسبت به اصلاح مو خواهد شد. نمایش تصویر مدل موی کوتاه شده کودکان به کودک نیز تاثیرگذار بوده و موجب آرامش خاطر وی خواهد شد.
 • توصیه میگردد که اصلاح موی کودکان از اطراف پوش شروع شود، در این حالت کودک آرام ترین حالت خود را خواهد داشت.
 • جهت کوتاه کردن قسمت های عمودی، آرایشگر و قیچی نسبت به هم می بایست در زاویه ساعت 11 قرار بگیرند تا امکان کوتاه کردن راحت تر مو فراهم گردد.
 • والدین می توانند در کیفیت اصلاح موی کودکان خود تاثیرگذار باشند. توصیه می گردد تا کودکان را در زمان های خلوت تر به آرایشگاه برده و یا پیش از انجام اصلاح موی کودکان کودک را آرام کنید.
 • به دلیل حساسیت پوست سر کودکان، آرایشگران می بایست توجه کرده و از تیغ جهت کوتاه کردن مو استفاده ننمایند. 
 • آرایشگران موی کودکان می بایست صبور و باحوصله بوده و در حین اصلاح مو، حرکت ناگهانی کودکان را در نظر گرفته و پیش بینی کنند. 
 • استفاده از قیچی تیز فرایند اصلاح مو را تسریع کرده و احتمال بهانه گرفتن کودکان را کمتر خواهد کرد.
 • توصیه می گردد تا اگر کودکان بهانه گیر بوده و بر صندلی آرایشگاه نمی نشینند، در حالت بهانه گرفتن از اصلاح موی کودکان اجتناب کنید. به کودکان اجازه دهید تا آرام شوند و با محیط آرایشگاه عادت کنند و پس از آن در آرامش بیشتر به کوتاهی موی کودکان بپردازید.

آرایشگران می توانند تکنیک های آموزش کوتاه کردن موهای کودکان را در آکادمی حامد جوان به طور کامل آموزش دیده و در این آموزش متدها و تکنیک ها جهت کوتاهی موی کودکان را فرا بگیرند تا علاوه بر کیفیت کار خروجی، کودکان کمتر آسیب دیده و این کار با راحتی هرچه تمام انجام گیرد.

به منظور آموزش کوتاه کردن موهای کودکان در آکادمی حامد جوان، مراحل زیر همراه با جزئیات آن ها به آرایشگران آموزش داده می شود. این مراحل عبارتند از:

 • آماده سازی روانی کودک جهت اصلاح و کوتاهی مو
 • شناخت انواع موی کودکان و تقسیم بندی آن ها
 • آموزش نحوه کوتاه کردن مو در انواع مختلف

بیشتر بخوانید: آموزش سشوار کشیدن مو

جهت کوتاه کردن موی کودکان در هر قسمت می بایست متناسب با موارد زیر اقدام گردد:

 • کوتاه کردن پشت مو: جهت اصلاح قسمت پایینی و پشتی مو می بایست دسته افقی مو را به دو قسمت عمودی تقسیم کنید. در ادامه با استفاده از قیچی قد مورد نظر را از مو بگیرید و برای این کار می بایست مو را صاف و رو به پایین نگه داشته و با قیچی تیز به صورت یک دست کوتاه نمایید.
 • کوتاه کردن بالای مو: می بایست از وسط فرق باز کرده و از چپ و راست به یک اندازه به کوتاه کردن بپردازید. 
کوتاه کردن مو کودکان

شاید جنبه روانی برخورد با کودکان را بتوان مهم تر از تکنیک های مورد استفاده در کوتاه کردن موی کودکان در نظر گرفت. هرچه کودکان راحت تر باشند و از لحاظ روانی احساس امنیت و آرامش کنند، بهتر به آرایشگر اجازه کوتاه کردن موهای خود را می دهند و نتیجه کار با کیفیت بهتری خواهد بود.

آکادمی حامد جوان علاوه بر آموزش کوتاه کردن موهای کودکان، دوره هایی نظیر دوره آموزش رنگ مو را نیز برگزار می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − 2 =