بهترین روش ها برای حالت دادن موی مردانه

روش حالت دادن موی مردانه
آنچه اینجا می خوانید:

 بهترین روش حالت دادن موی مردانه کدام است؟ به چه روش‌هایی اقدام به حالت دادن موی مردانه کنیم تا جذاب­تر از همیشه به نظر برسیم؟

ممکن است این‌ها سوالاتی باشد که تاکنون بارها با آن روبرو شده باشید. مو یکی از مهم‌ترین فاکتورهای زیبایی است که در صورت رسیدگی صحیح و اصولی به آن می‌تواند نقش مهمی در حفظ زیبایی و جذابیت آقایان داشته باشد.

با اطلاع از روش‌­های حالت دادن موی مردانه می‌توان چهره جذاب‌تر و ایده آل‌تر برای آقایان ایجاد کرد. در حال حاضر یکی از مهمترین کارهایی که در آرایشگاه‌های مردانه انجام می‌شود، حالت دادن موی آقایان است که توجه به آن می‌تواند ظاهری منحصر به فرد و متفاوت برای آقایان خلق کرد.

حالت دادن به کمک سشوار

یکی از بهترین و موثرترین روش‌­های حالت دادن موی مردانه، استفاده از سشوار است. استفاده از این وسیله به قدری مهم است که امروزه در دوره آموزش آرایشگری مردانه، طرز استفاده صحیح از سشوار جهت حالت دادن به موی آقایان در اولویت قرار دارد.

  • تنظیم باد سشوار
  • چگونگی تنظیم فاصله
  • استفاده همزمان از سشوار و برس
روش حالت دادن موی مردانه

از مهمترین مواردی هستند که اگر به طور صحیح و اصولی انجام شوند، می‌توانند نقش مهم و اصلی در زیباتر کردن موهای آقایان داشته باشند. استفاده نادرست و بیش از حد از سشوار نه تنها تاثیری روی خوش حالت شدن موها ندارد بلکه می‌تواند مشکلات جدی مانند ریزش یا موخوره برای آقایان به وجود بیاورد.

پس برای افرادی که می‌خواهند در کلاس‌های آموزش خصوصی آرایشگری مردانه شرکت کنند، اولین و مهم‌ترین نکته، طرز صحیح استفاده از سشوار جهت حالت دادن به موها است.

بیشتر بخوانید: معرفی انواع مدل مو برای صورت گرد مردانه

آیا استفاده از دست و شانه معمولی می‌توانند سبب حالت گرفتن موها شود؟

بله؛ یکی از ساده‌ترین و بهترین روش‌های حالت دادن موی مردانه، استفاده از شانه و برس‌های معمولی و دست است. شاید برای شما جالب باشد که بدانید آسان‌ترین راه، جهت حالت دادن موهای آقایان و یا مرتب کردن آنها، استفاده از شانه‌های معمولی یا انگشتان است.

در این مواقع می‌توان از کمی ماسک مو یا ژل استفاده کرده و سریعاً با استفاده از انگشتان و شانه‌های ساده، موها را به سمت دلخواه برس زد. در نظر داشته باشید امروزه در دوره آموزش گریم مردانه به چگونگی حالت دادن مو با استفاده از دست و شانه‌های معمولی نیز پرداخت می‌شود.

پس همانطور که متوجه شدید یکی از بهترین و ساده‌ترین روش‌های حالت دادن موی مردانه استفاده از کم هزینه‌ترین وسایل یعنی  برس‌های معمولی و استفاده از انگشتان دست است.

حالت دادن به موهای مجعد و فر

ممکن است بسیاری از افراد تصور کنند حالت دادن به موهای فر کمی سخت است، در صورتی که این فکر صحیح نمی‌باشد و با استفاده از تجهیزات و وسایل معمولی و ساده، می‌توان اقدام به حالت دادن و زیبا کردن موهای فر کرد.

برای مثال، با استفاده از شانه‌های دندانه بلند که فاصله نسبتاً زیادی بین دندانه‌های آنها باشد، می‌توان به راحتی موهای پف‌دار و فر را به قسمت‌های مختلف سر حالت داد. به این منظور بهتر است در ابتدا از ماسک‌های مو یا مقداری ژل استفاده کرده و قبل از خشک شدن، با استفاده از برس‌های ضخیم و دندان بلند یا حتی شانه‌هایی که برای موهای مجهد و فر ساخته شده‌اند، اقدام به حالت دادن موهای این افراد کرد.

علاوه بر این، استفاده از مواد نرم کننده و استفاده از سشوار به همراه شانه گرد نیز در برخی مواقع، می‌تواند گزینه خوبی برای موهای مجد باشد. روش‌ های حالت دادن موی مردانه برای آقایانی که موهای فر دارند به زمان بیشتری احتیاج دارد ولی پس از کمی زمان، می‌توان موهای زیبا و خوش حالت ایجاد و ماندگاری حالت موها را نیز تا چندین ساعت تضمین کرد.

پوش دادن به موها

از جمله روش‌های حالت دادن موی مردانه که بسیار هم پرطرفدار است، پوش دادن به موها می‌باشد؛ این روش بیشتر برای آقایانی استفاده می‌شود که موهای کم پشت و نازک دارند. امروزه در کنار دوره آموزش رنگ مو، پوش دادن به موها نیز آموزش داده می‌شود. برای این کار اقدام به شانه زدن موها به صورت برعکس می‌کنند، یعنی موها را از نوک ساقه به سمت ریشه‌ها شانه می‌زنند.

روش حالت دادن موی مردانه

این کار می‌تواند بدون استفاده از مواد نگهدارنده یا مواد شیمیایی انجام شود. البته برای افزایش ماندگاری یا هنگامی که آقایان برای مجالس آماده می‌شوند، می‌توان از ماسک‌های مو نیز برای خوش حالت شدن و افزایش ماندگاری آنها استفاده کرد. پس یکی از مهم‌تریم مباحث در دوره آموزش آرایشگری حرفه ای مردانه، چگونگی پوش دادن به موها و حفظ حالت آن‌ها است.

سخن پایانی

روش‌ های حالت دادن موی مردانه از مهم‌ترین مواردی است که می‌تواند نقش مهمی در آراستگی ظاهری و خوشتیپ تر شدن آقایان داشته باشد. از زمان‌های قدیم تا به امروز حالت دادن موها و زیباتر کردن آنها مطرح بوده است؛ امروزه با پیشرفت مد و زیبایی حالت دادن موی سر برای آقایان مخصوصاً پسران جوان از اهمیت بیشتری برخوردار است.

پس در صورتی که آراستگی برای شما اهمیت فراوانی دارد، بهتر است در ابتدا چگونگی حالت دادن مو که کاری آسان و موثر است را یاد بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × دو =