روش های فر کردن مو مردانه

روش های فر کردن مو مردانه
آنچه اینجا می خوانید:

همواره مردان به دنبال تغییر و تحول هستند. یکی از روش های ایجاد تغییر در مردان تغییر حالت موی سر افراد است. مردان می توانند به منظور تغییر فرم موی خود موهای خود را فر کنند. البته مردان اغلب موهای کوتاهی داشته و فر کردن موی آن ها نیاز به دقت و تخصص بالایی دارد. در آموزش آرایشگری حرفه ای مردانه علاوه بر دوره آموزش رنگ مو روش های مختلف فر کردن مو مردانه نیز آموزش داده می شود. به منظور کسب اطلاعات لازم در خصوص روش های فر کردن مو مردانه تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

روش های فر کردن مو مردانه

به منظور فر کردن مو مردانه می توان از وسایل مختلفی استفاده کرد. علاوه بر استفاده از وسایل مختلف می توان از روش های متفاوتی برای فر کردن مو استفاده کرد. در دوره آموزش آرایشگری مردانه انواع روش های فر کردن مو مردانه اموزش داده می شود.  برخی از روش های فر کردن شامل موارد زیر است و در آموزش خصوصی آرایشگری مردانه روش های ابتکاری دیگری نیز آموزش داده می شود. برخی از روش های فر کردن مو مردانه شامل موارد زیر است:

روش های فر کردن مو مردانه
روش های فر کردن مو مردانه

فر کردن مو با استفاده از فویل آلومینیومی

در آموزش گریم مردانه یکی از مواردی که آموزش داده می شود، فر کردن مو مردانه با استفاده از فویل آلومینیومی است. در این روش نیاز است موها را به قسمت های کوچکتری تقسیم کرده و موها را مرطوب کرده و آن ها را با انگشتان فرم دهید. بعد از فرم دادن موها دور آن ها را فویل بپیچید. بعد از فویل پیچیدن موها با استفاده از اتو مو به آن ها حرارت داده و برای هر فویل حدود 5 دقیقه حرارت را نگاه دارید. در ادامه فویل ها را از موها باز کرده و از موهای فر شده خود لذت ببرید.

فر کردن مو با استفاده از روش بابیلیس

به منظور فر کردن موها با استفاده از روش بابلیس، می بایست موها را شانه زده و به چهار قسمت تقسیم کنید. در این فاصله لازم است تا بابیلیس را گرم کنید. نوک موها در هر قسمت را با آب اسپری کنید و با استفاده از بابلیس آن ها را آرام آرام بالا بکشید. بهتر است بابیلیس را به مدت 7 ثانیه در هر قسمت نگاه دارید. 

فر کردن مو با استفاده از سشوار

برخی از سشوار ها  برای فر دادن مو استفاده می شود. کافی است با یک دست خود  قسمتی از موها را دور دستان پیچیده و سشوار کنید تا موها حالت فر بگیرند. برای اینکه موها حالت فر داشته باشند کافی است اسپری نمک را به موها زده تا بافت مو تغییر نکرده و حالت فر را نگاه دارند.

فر کردن مو با استفاده از بیگودی

استفاده از بیگودی یکی از قدیمی ترین روش ها برای فر کردن مو است. بیگودی ها اندازه کوچک، متوسط و بزرگی دارند و افراد با اندازه موهای مختلف می توانند از آنها استفاده کنند. ابتدا موها را کمی نمدار کرده، بیگودی ها را به سلیقه خود دور موها پیچیده و بعد موها را با استفاده از سشوار کمی حرارت دهید. بیگودی ها را باز کرده تا موها حالت فر خود را حفظ کنند. 

فر کردن مو با استفاده از جوراب

یکی از کم هزینه ترین و ساده ترین روش ها برای فر کردن موها استفاده از جوراب برای فر کردن مو است. لازم است ابتدا جوراب را دور انگشتان پیچیده و جوراب حلقه ای ایجاد شده را به دور موهای خشک و تمیز بپیچید تا حالت بگیرند. زمانی که جوراب دور موها قرار دارد مقداری آب به موها اسپری کنید تا موها مرطوب شوند. حداقل 6 تا 7 ساعت زمان لازم است تا موها توسط جوراب پیچیده شده دور آن ها حالت بگیرند. توصیه می گردد حتی الامکان از روش های دیگر برای فر کردن موها استفاده شود.

فر کردن موی مردانه با استفاده از مداد

استفاده از مداد برای فر کردن موها نیز یکی از ساده ترین روش ها برای فر کردن موی مردانه است. البته این روش مانند روش پیشین (استفاده از جوراب) زمانبر است. دسته ای از موها را می بایست دور مداد پیچیده و دور آن ها را ورق فویل آلومینیومی بپیچید. در ادامه اتو مو را روی فویل آلومینیومی قرار داده و تا ریشه موها بکشید و در نهایت مداد را بردارید. 

روش های فر کردن مو مردانه
روش های فر کردن مو مردانه

نکات مورد توجه در فر کردن موها

  • جهت حفظ فر موی ماندگار تر بهتر است از اسپری نمک استفاده کنید.
  • بهتر است پیش از فر کردن موها، آنها را بشویید و مرطوب نگه دارید. 
  • استفاده از اسپری مو و محافظت از آن در برابر حرارت می تواند موثر باشد.

بیشتر بخوانید: بهترین روش ها برای حالت دادن موی مردانه

جمع بندی

فر کردن موی افراد به منظور تغییر چهره آن ها یکی از روش های پر طرفدار است. اغلب مردان موهای کوتاهی دارند و فر کردن آن ها اندکی مشکل بوده و نیاز به تخصص و تبحر دارد. با استفاده از روش های مختلفی چون استفاده از اتو مو، بابلیس، استفاده از مداد، جوراب و … می توان برای فر کردن موها استفاده کرد. به منظور استفاده از هر روشی برای فر کردن موها بهتر است موها را از پیش بشویید و آن ها را مرطوب نگه دارید همچنین استفاده از اسپری نمک برای نگه داشتن حالت فر مو موثر خواهد بود.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 − سه =